آموزش سایت برای فریلنسرها

آموزش سایت برای فریلنسرها

تبریک می‌گویم! شما به عنوان فریلنسر محتواپیشه آینده روشنی دارید. کانتنتک اولین و تنها پلتفرم آزاد تولیدمحتوا در ایران است و به فریلنسرها این امکان را می‌دهد که بدون پرداخت هیچ هزینه‌ی اضافه‌ای، به راحتی پروژه بگیرند و کسب درآمد کنند.

در این مقاله به شما صفر تا صد فعالیت در کانتنتک به عنوان فریلنسر را آموزش می‌دهم. اگر هنوز پروفایل خود را نساخته‌اید، بیایید با هم شروع کنیم.

 

ساخت پروفایل

با کلیک روی دکمه «ثبت نام رایگان» در نوار منو، فرم ثبت نام برای شما نمایش داده می‌شود.

فرم ثبت نام کانتنتک

در این قسمت نام و نام خانوادگی واقعی خود را درج کنید. نام کاربری را به انگلیسی وارد کنید.

ایمیل و شماره تماس شما برای ارتباط کانتنتک با شماست و برای هیچ کاربری نمایش داده نمی‌شود. هر زمان که پیامی از سمت کارفرما دریافت کنید برای شما ایمیل خواهدشد.

با کلیک روی دکمه «شروع کنید» وارد مرحله بعد خواهید شد.

قسمت دوم فرم ثبت ناماستان محل سکونت خود را انتخاب کنید. این آیتم به دریافت پروژه‌های محلی کمک می‌کند ولی اغلب پروژه‌ها در سایت به صورت ریموت و دورکاری هستند.در انتخاب رمز عبور دقت کنید. رمز باید دستکم ۸ کاراکتر باشد. برای قوی‌تر کردن آن، از حروف کوچک و بزرگ انگلیسی، اعداد و نمادهایی مانند ! ” ؟ $ % ^ & ) استفاده کنید.

در نهایت گزینه فریلنسر را انتخاب، قوانین سایت را مطالعه کنید و تیک آن را بزنید و روی دکمه ادامه کلیک کنید.

توجه کنید که اگر پسورد انتخابی شما شرایط لازم را نداشته باشد وارد مرحله بعد نخواهیدشد و برای شما مواردی که در انتخاب پسورد رعایت نکردید در یک کادر قرمز نمایش داده می‌شود.

مرحله سوم ثبت نام

در این مرحله ثبت نام شما تکمیل شده و می‌توانید با رفتن به پیشخوان اطلاعات پروفایل خود را مشاهده کنید.

 

پیشخوان

در قسمت فوقانی پیشخوان با دو آلارم مواجه می‌شوید:

آلارم‌های پیشخوان

شما می‌توانید بدون تایید ایمیل و تایید هویت در کانتنتک فعالیت کنید. ولی در صورت تایید این دو، نشان‌هایی دریافت می‌کنید که به اعتماد کارفرمایان به شما کمک می‌کند.

برای تایید ایمیل، کافیست لینکی که به ایمیل شما ارسال شده را باز کنید.

برای تایید هویت هم کافیست در فرمی که برای شما باز می‌شود، تصویر کارت ملی خود را ارسال کنید. این تصویر در هیچ کجا استفاده نخواهدشد و فقط برای این منظور است که نشان دهد هویتی که با آن خود را معرفی کرده‌اید واقعی است.

اطلاعات هویتی در پیشخوان

اولین قسمت پیشخوان، «اطلاعات اولیه شما»ست. جنسیت به طور پیش فرض مذکر در نظر گرفته شده و می‌توانید تغییر دهید.نام و نام خانوادگی شما درج شده و در خانه چهارم نام نمایشی شما به طور پیش‌فرض ساخته شده و نمایش داده می‌شود که نیاز به تغییر آن نیست.

اگر امکان انجام کار فریلنسری به صورت ساعتی دارید می‌توانید فیلد «حداکثر نرخ ساعتی خدمات شما» را پر کنید (همه قیمت‌ها در سایت به تومان است).

در فیلد بعدی که با ستاره نشان داده شده شماره تلفنی که در فرایند ثبت نام درج کرده‌اید نمایش داده شده.

برچسب هم شعاری است که می‌توانید برای خود انتخاب کنید، یا عنوانی که با آن شناخته می‌شوید.

در قسمت بعد می‌توانید توضیحات مختصری در مورد خودتان اضافه کنید که در پروفایل و صفحه فریلنسرها نمایش داده می‌شود.

قسمت بعدی مهارت‌های زبانی شماست:

مهارت‌های زبانی

در قسمت انتخاب زبان، فقط زبان‌هایی را انتخاب کنید که به آنها مسلط هستید و می‌توانید به آن زبان‌ها محتوا بنویسید. در فیلد بدید میزان مهارتتان به «انگلیسی» را وارد کنید.

نوع فریلنسری

آیا شما فریلنسر مستقل هستید یا یک گروه فریلنسری هستید؟ اگر یک نفر هستید و مستقلا می‌خواهید پروژه بگیرید «فریلنسر مستقل» را انتخاب کنید. و اگر گروه فریلنسر یا شرکت هستید گزینه «شرکت‌های آزاد» را انتخاب کنید.

انتخاب تصویر پروفایل

در قسمت‌های بعدی می‌توانید «تصویر پروفایل»، «تصویر بنر» و «گالری تصاویر» را انتخاب کنید. پیشنهاد می‌کنم تصویری را انتخاب کنید که برای لینکدین خود انتخاب کرده‌اید، تصویری که چهره کامل شما را نشان دهد، حالتی طبیعی و چهره‌ای شاد داشته باشید و شخص دیگری در تصویر شما نباشد. همه این موارد اختیاری هستند ولی سعی کنید حتما تصویر پروفایل خود را تغییر دهید.

بارگزاری رزومه

بعد از این قسمت، نوبت به بارگزاری رزومه شما می‌رسد. رزومه هم اختیاری است ولی به گرفتن پروژه به شما کمک خواهد کرد.

در قسمت بعدی شهری که انتخاب کرده‌بودید برای شما نمایش داده می‌شود.

و در نهایت به بخش مهم انتخاب مهارت می‌رسید. این بخش اجباری است و باید حتما حداقل یک مهارت را انتخاب کنید.

انتخاب مهارت

در این قسمت از لیست مهارت‌ها هرکدام که در آن تجربه و مهارت کافی دارید انتخاب کنید، تعداد سال‌هایی که در این مهارت تجربه کسب کرده‌اید نیز انتخاب کنید و دکمه «افزودن مهارت» را بزنید.

در ابتدا شما می‌توانید ۵ مهارت درج کنید. در صورتی که یکی از پکیج‌های پیشرفته را تهیه کنید تعداد مهارت‌ها را می‌توانید افزایش دهید. برخی از پکیج‌های ویژه همچنان رایگان هستند.

در نهایت برای ثبت و ذخیره اطلاعات فوق، حتما روی دکمه «ذخیره و انتشار» در انتهای این صفحه کلیک کنید.

ثبت اطلاعات

منوی پیشخوان

برای دسترسی به سایر بخش‌های پیشخوان، کافیست منوی پیشخوان که سمت راست همین صفحه است باز کنید. روی دکمه همبرگری سمت راست صفحه کلیک کنید:

منوی پیشخوان

یا اگر با موبایل در حال کار با سایت کانتنتک هستید با کلیک رو فلشی که سمت راست صفحه مشاهده می‌کنید می‌توانید به منو دسترسی پیدا کنید:

منوی پیشخوان در موبایل

در منوی پیشخوان لیست همه امکانات و ابزارهای مدیریتی که در اختیار شما گذاشته شده می‌توانید ببینید.

منوی پیشخوان

در تصویر فوق فقط بخش فوقانی این منوبار را مشاهده می‌کنید. اگر روی پیشخوان کلیک کنید وارد صفحه‌ی پیشخوان یا داشبورد مدیریتی پروفایل خود می‌شوید.

با کلیک روی دکمه «ارسال یک سرویس» (یا انتخاب همین گزینه در زیرمجموعه «مدیریت سرویس»، در منوی پیشخوان)، وارد صفحه ثبت سرویس‌های خود می‌شوید.

 

ثبت سرویس

سرویس، یک واحد از خدمتی است که ارائه می‌دهید و میتوانید برای آن قیمت مشخص و زمان تحویل مشخص تعریف کنید.

شرح سرویس

برای سرویس خود یک عنوان واضح و شفاف و کامل درج کنید. مثلا اگر تولید محتوا به زبان فارسی و برای حوزه‌ای تخصصی می‌خواهید انجام دهید آن را کامل بنویسید. همچنین قیمتی که تعیین می‌کنید اگر برای ۱۰۰۰ کلمه است در عنوان ۱۰۰۰ کلمه را ثبت کنید. این کار کمک می‌کند در نگاه اول بین ده‌ها سرویس، بهتر انتخاب شوید.

زمان تحویل سرویس می‌تواند از یک روز تا یک هفته باشد، همچنین می‌توانید تحویل هفتگی یا ماهانه را انتخاب کنید.

قیمت سرویس قیمت پایه می‌باشد. شما می‌توانید به ازای خدمات اضافه‌ای که می‌دهید قیمت بیشتری برای سرویس مشخص کنید. در ادامه آن را توضیح می‌دهم.

در فیلد بعدی مشخص می‌کنید که آیا سرویس شما دانلودی است یا خیر. یعنی آیا در انتها فایلی را در سایت بارگزاری می‌کنید که کارفرما آن را دانلود کند یا خیر. اگر پرداخت شما از طریق سایت نباشد، نمی‌توانید فایل‌ها را در سایت آپلود کنید. ولی اگر می‌خواستید حتما این کار را انجام دهید یک ایمیل به پیشتبانی کانتنتک یعنی hello@contentak.com بزنید تا شما را راهنمایی کنیم.

 

افزودنی‌های سرویس

اگر سرویس شما خدمات زیرمجموعه‌ای دارد، مثلا کیورد ریسرچ یا درج تصاویر خاص برای سرویس تولید محتوا، می‌توانید هریک از آنها را در قسمت افزودنی‌های سرویس اضافه کنید و قیمت هرکدام را مشخص کنید (به تومان).

افزودنی‌های سرویس

دسته‌بندی سرویس

در انتخاب دسته‌بندی سرویس دقت کنید. این دسته‌بندی‌ها به دیده‌شدن سرویس شما کمک می‌کند.

دسته بندی سرویس

دسته‌بندی‌ها شامل موارد زیر هستند:

  • محتوای تخصصی
  • محتوای متنی
  • محتوای سوشال
  • محتوای گرافیکی
  • محتوای ویدیویی

شما فقط یکی از این دسته‌ها را می‌توانید انتخاب کنید ولی در قسمت توضیحات می‌توانید شرح بیشتری در مورد سرویسی که ثبت می‌کنید و خدمتی که ارائه می‌کنید بدهید.

زبان سرویس

حتما یک زبان مشخص را برای سرویس خود انتخاب کنید. اگر غیر از فارسی است، بهتر است آن را در عنوان هم ذکر کنید که بهتر در معرض دید کارفرمایان قرار بگیرد.

زبان سرویس

جزئیات سرویس

در قسمت‌های بعدی شرح سرویس، تصویری اگر نیاز دارد، و آدرس ویدیویی اگر لازم هست درج می‌کنید.

سرویس ویژه

با انتخاب گزینه سرویس ویژه، نشان ویژه بر روی سرویس شما نمایش داده شده و بالاتر از سرویس‌های معمولی به کارفرمایان نشان داده می‌شود. به طور پیش‌فرض شما امکان ثبت سرویس ویژه ندارید، ولی با انتخاب پلان عادی (که البته رایگان هست)، امکان ثبت یک سرویس ویژه را خواهید یافت.

موقعیت شما

در انتها می‌توانید استانی که در آن سرویس را ارائه می‌دهید انتخاب کنید. اگر سرویس شما نیازی به انتخاب موقعیت مکانی ندارد می‌توانید این قسمت را رها کنید.

ثبت نهایی

توجه کنید که حتما دکمه «ذخیره و انتشار» را کلیک کنید تا سرویس شما ثبت شود.

 

مشاهده سرویس‌ها

می‌توانید از طریق منوی اصلی و رفتن روی «پروژه‌ها» یا «جستجو»، لیست سرویس ها را مشاهده کنید. همچنین از طریق این لینک:‌ لیست سرویس‌ها قابل مشاهده است.

این یک نمونه از سرویس کامل است:

تولید محتوا – عمومی – ۱۰۰۰ کلمه

 

معرفی نمادهای صفحه سرویس

برای هر سرویس چند علامت و نماد مشاهده می‌کنید:

نمادهای هر سرویس

بازخورد

بازخورد امتیازی است که شما از کارفرمایانتان دریافت می‌کنید. اما چه زمانی؟ وقتی که کارفرما از صفحه سرویس شما خرید کرده و پس از تحویل کار به شما امتیاز دهد. درحال حاضر امکان پرداخت در سایت وجود ندارد و کارفرما می‌بایست هزینه را برای شخص شما واریز کند. شما می‌توانید از کارفرما بخواهید که با تغییر وضعیت سفارش از «درحال انجام» به «تکمیل شده» تغییر دهد. با این تغییر وضعیت امکان امتیاز دهی و بازخورد دادن (کامنت) برای کارفرما فراهم می‌شود.

به زودی امکان پرداخت امن در سایت فراهم خواهدشد تا درصورت نیاز بتوانید تبادل فایل و هزینه‌ها را از طریق درگاه امن کانتنتک انجام دهید. به محض فراهم شدن این امکان، به شما ایمیل ارسال خواهیم کرد.

در صف

تعداد پروژه‌‌های درصف، تعداد پروژه‌ای است که شما در حال انجام آن هستید. همانند توضیحات فوق، در اینجا هم با عدد صفر مواجه خواهید بود مادامی که خرید کارفرما از طریق سایت انجام نشده باشد.

افزودن به علاقمندی

همه کاربران می‌توانند یک سرویس را به لیست علاقمندی‌های خود اضافه کنند.

اشتراک گذاری سرویس

اگر می‌خواهید به راحتی پروژه بگیرید، به راحتی با کارفرمایان خود چت کنید و خود را در مقابل سایر فریلنسرها پیشروتر نگه دارید حتما سرویس‌های محبوب خود را به اشتراک بگذارید. شما همچنین می‌توانید با دکمه‌های اشتراک سرویس صفحه هر سرویس خود این کار را انجام دهید.

 

سخن پایانی

آیا به عنوان یک فریلنسر محتواپیشه آماده کسب درآمد هستید؟ امروز شما عضو پلتفرمی هستید که توسط محتواپیشگان ساخته شده و به خوبی با مشکلات شما آشنا هستند. هدف اصلی آنها تسهیل کسب درآمد شماست.

کانتنتک پلتفرمی آزاد است که منافع آن به طور مشترک بین همه محتواپیشگان و به طور تقریبا یکسان تقسیم شده است. همه به یک اندازه در آن سهیم هستند و کسی کمیسیونی بابت کار شما دریافت نمی‌کند.

به کانتنتک خوش آمدید!

مدیر سایت

نویسنده از: فوریه 20, 2020

دیدگاه خود را بنویسید

سوالی دارید؟ آماده پاسخ هستیم:)
مکالمه را شروع کنید
سلام! لطفا سوالاتتان را در واتس‌اپ از ما بپرسید. ما مشتاق صحبت با شما هستیم:)
ما معمولاً به فاصله چند دقیقه پاسخ می‌دهیم